Amelia - en to nb translation catalogue (807 entries)

en:  & Other Events
nb: og andre arrangementer

en:  & Other Services
nb: og andre tjenester

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 week
nb: 1 uke

en: 10h
nb: 10t

en: 11h
nb: 11t

en: 12h
nb: 12t

en: 1h
nb: 1t

en: 1h 30min
nb: 1t 30min

en: 2 days
nb: 2 dager

en: 2 weeks
nb: 2 uker

en: 2h
nb: 2t

en: 3 days
nb: 3 dager

en: 3 months
nb: 3 måneder

en: 3 weeks
nb: 3 uker

en: 3h
nb: 3t

en: 4 days
nb: 4 dager

en: 4 weeks
nb: 4 uker

en: 4h
nb: 4t

en: 5 days
nb: 5 dager

en: 6 days
nb: 6 dager

en: 6 months
nb: 6 måneder

en: 6h
nb: 6t

en: 8h
nb: 8t

en: 9h
nb: 9t

en: <p>The <strong>Amelia</strong> plugin requires PHP version 5.5 or greater.</p>
nb: <p> Appen <strong> Amelia </strong> krever PHP versjon 5.5 eller nyere. </p>

en: A number of appointments included in the package.
nb: Antall avtaler med påført kupong er

en: About Service
nb: Legg til teneste

en: About this Event
nb: Om denne hendelsen

en: Accepted
nb: Akseptert

en: Account recovery email has been sent
nb: E-post for gjenoppretting av konto er sendt

en: Activate
nb: Aktiver

en: Activate the plugin by entering Purchase code or using Envato API.
nb: Aktiver plugin-en ved å legge inn kjøpskode eller bruke Envato API.

en: Activate with Envato
nb: Aktiver med Envato

en: Activated with Envato
nb: Aktivert med Envato

en: Activation
nb: Aktivering

en: Activation Settings
nb: Aktiverings innstilninger

en: Add Attendee
nb: Legg til deltaker

en: Add Category
nb: Legg til kategori

en: Add Coupon
nb: Legg til kupong

en: Add Date
nb: Legg til dato

en: Add Extra
nb: Legg til ekstra tillegsteneste

en: Add Google Map API Key to show Google static map on<br/>"Locations" page.
nb: Legg til Google Map API Key for å vise Google statisk kart på <br/> "Steder" -siden.

en: Add Image
nb: Legg til bilde

en: Add New Role
nb: Legg til ny rolle

en: Add New Web Hook
nb: Legg til ny "Web Hook"

en: Add Resource
nb: Legg til teneste

en: Add Service
nb: Legg til teneste

en: Add extra
nb: Legg til tilleggstjeneste

en: Add to Calendar
nb: Legg til i kalender

en: Address
nb: Adresse

en: After
nb: Etter

en: After with space
nb: Etter med mellomrom

en: Agenda of the meeting that will be displayed in the Zoom.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
nb: Agenda for møtet som vises i Zoom. <br/> Du kan finne tilgjengelige plassholdere på siden Varsler.

en: All
nb: Alle

en: All Employees
nb: Alle assistenter

en: All Locations
nb: Alle stedene

en: All Services
nb: Alle tjenester

en: All appointments will be scheduled with the<br/>status you choose here.
nb: Alle avtaler planlegges med <br/> statusen du velger her.

en: All employees
nb: Alle assistenter

en: All services
nb: Alle tjenester

en: Allow booking above maximum capacity
nb: Tillat bestilling over maksimal kapasitet

en: Allow booking below minimum capacity
nb: Tillat booking under minimum kapasitet

en: Allow customer to pay via Customers Panel
nb: La kunder endre sine egne bookinger

en: Allow customers to choose employee on the customer panel
nb: La kunder endre sine egne bookinger

en: Allow customers to delete their profile
nb: La kunder endre sine egne bookinger

en: Allow customers to reschedule their own appointments
nb: La kunder endre sine egne bookinger

en: Allow synchronizing employee's calendar with Google Calendar for smoother personal scheduling
nb: Tillat synkronisering av ansattes kalender med Google Kalender for jevnere personlig planlegging

en: Already have an account?
nb: Har du allerede en konto?

en: Amount:
nb: Antall:

en: An email with details of your booking has been sent to you.
nb: Ein e-post med detaljer om bestillingen din er sendt til deg.

en: Any
nb: Hvilken som helst

en: Any Employee
nb: Hvilken som helst assistent

en: Appointment
nb: Avtale

en: Appointment Approved
nb: Booking godkjent

en: Appointment Canceled
nb: Booking kansellert

en: Appointment Date
nb: Booking dato

en: Appointment Date:
nb: Booking dato:

en: Appointment Details Changed
nb: Booking kansellert

en: Appointment Follow Up
nb: Booking påminnelse

en: Appointment Info
nb: Booking info

en: Appointment Next Day Reminder
nb: Booking neste dag påminnelse

en: Appointment Pending
nb: Booking avventer

en: Appointment Rejected
nb: Booking avslått

en: Appointment Rescheduled
nb: Booking endret

en: Appointment can't be canceled
nb: Avtalen kan ikke kanselleres

en: Appointment can't be moved because of employee break in the selected period
nb: Booking kan ikke flyttes på grunn av ansattes pause i den valgte perioden

en: Appointment can't be moved because the employee doesn't provide this service at the selected time
nb: Avtale kan ikke flyttes fordi den ansatte ikke tilbyr denne tjenesten på det valgte tidspunktet

en: Appointment can't be moved in past time period
nb: Avtalen kan ikke flyttes i løpet av den siste tidsperioden

en: Appointment can't be moved out of employee working hours
nb: Avtale kan ikke flyttes utenfor arbeidstiden

en: Appointment can't be rescheduled
nb: Avtalen kan ikke planlegges på nytt

en: Appointment date and time
nb: Booking dato

en: Appointment has been deleted
nb: Bookingen ble slettet

en: Appointment has been rescheduled
nb: Booking har fått ny tid

en: Appointment has been saved
nb: Bookingen ble lagret

en: Appointment has not been deleted
nb: Bookingen ble ikke slettet

en: Appointment have not been deleted
nb: Bookingen ble ikke slettet

en: Appointment is removed from the cart.
nb: Avtalen fjernes fra handlekurven.

en: Appointment notes
nb: Bestillingsnotater

en: Appointment price
nb: Bestillingspris

en: Appointment status has been changed to
nb: Bookingen

en: Appointments
nb: Avtaler

en: Appointments from the first package expire on:
nb: Bestillingsnotater

en: Appointments have been deleted
nb: Bookingen ble slettet

en: Appointments in this package
nb: Bestillingsnotater

en: Approved
nb: Godkjent

en: Are you sure you want to cancel this event?
nb: Er du sikker på at du vil avlyse dette arrangementet?

en: Are you sure you want to delete selected attendee?
nb: Er du sikker på at du vil slette valgt deltaker?

en: Are you sure you want to delete selected attendees?
nb: Er du sikker på at du vil slette utvalgte deltakere?

en: Are you sure you want to delete these resources?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne hendelsen?

en: Are you sure you want to delete this coupon?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kupongen?

en: Are you sure you want to delete this event?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne hendelsen?

en: Are you sure you want to delete this extra
nb: Er du sikker på at du vil slette denne ekstra tjenesten

en: Are you sure you want to delete this payment?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne betalingen?

en: Are you sure you want to delete this resource?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne hendelsen?

en: Are you sure you want to delete your profile? You will lose access to all your bookings and access to the customer panel.
nb: Er du sikker på at du vil slette profilen din? Du mister tilgangen til alle dine bestillinger og tilgang til kundepanelet.

en: Are you sure you want to duplicate this coupon?
nb: Er du sikker på at du vil duplisere denne kupongen?

en: Are you sure you want to duplicate this resource?
nb: Er du sikker på at du vil duplisere denne kupongen?

en: Are you sure you want to hide this coupon?
nb: Er du sikker på at du vil skjule denne kupongen?

en: Are you sure you want to hide this resource?
nb: Er du sikker på at du vil skjule denne kupongen?

en: Are you sure you want to open this event?
nb: Er du sikker på at du vil åpne dette arrangementet?

en: Are you sure you want to show this coupon?
nb: Er du sikker på at du vil vise denne kupongen?

en: Are you sure you want to show this resource?
nb: Er du sikker på at du vil vise denne kupongen?

en: Assigned
nb: Tildelt

en: Assigned to
nb: Tilordnet

en: Attachment
nb: Vedlegg

en: Attendee code
nb: Deltakerkode

en: Attendee has been saved
nb: Deltakeren er lagret

en: Attendee have been deleted
nb: Deltakeren er slettet

en: Attendee have not been deleted
nb: Deltakeren er ikke slettet

en: Attendees
nb: Deltakere

en: Attendees have been deleted
nb: Deltagerne er slettet

en: Attendees have not been deleted
nb: Deltagerne er ikke slettet

en: Available Images
nb: Tilgjengelige bilder

en: Away
nb: Borte

en: Back
nb: Tilbake

en: Balance:
nb: Saldo:

en: Base Price:
nb: Grunnpris:

en: Before
nb: Før

en: Before with space
nb: Før med mellomrom

en: Birthday Greeting
nb: Bursdagshilsen

en: Book Appointment
nb: Book lokale

en: Book This Package
nb: Book arrangement

en: Book This Service
nb: Book arrangement

en: Book this event
nb: Book arrangement

en: Booked Appointments Preview
nb: Book lokale

en: Booked Customer (full name, email, phone)
nb: Bestilt kunde (fullt navn, e-post, telefon)

en: Booking Appointment
nb: bookingavtale

en: Booking Form
nb: Booking

en: Booking can't be canceled
nb: Bookingen kan ikke kanselleres

en: Booking closes when event starts
nb: Booking stenger når arrangementet starter

en: Booking closes:
nb: Booking stenger:

en: Booking date and time
nb: Velg dato og tid

en: Booking opens immediately
nb: Booking åpnes umiddelbart

en: Booking opens:
nb: Booking åpner:

en: Booking status has been changed to
nb: Bookingstatus er blitt endret til

en: Border Color
nb: Forhåndsinnstilte farger

en: Bringing Anyone with You?
nb: Tar du noen med deg?

en: Bringing anyone with you?
nb: Bringer du med deg andre?

en: Buffer Time
nb: Buffertid

en: Busy
nb: Opptatt

en: Calendar
nb: Kalender

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel Appointment
nb: Kanseller booking

en: Cancel Appointment Link
nb: Avbryt booking lenke

en: Cancel Event
nb: Avbryt arrangement

en: Cancel Event Link
nb: Avbryt hendelseslink

en: Cancel Package
nb: Kansellert

en: Cancel following
nb: Avbryt å følge

en: Canceled
nb: Kansellert

en: Capacity
nb: Kapasitet

en: Capacity:
nb: Kapasitet:

en: Catalog
nb: Katalog

en: Catalog Booking
nb: Booking

en: Categories
nb: Kategorier

en: Categories Sidebar
nb: Kategorier

en: Category
nb: Kategori

en: Category name
nb: Kategori navn

en: Category:
nb: Kategori:

en: Change Password
nb: Bytt passord

en: Check this checkbox if you want your customer(s) to<br/>receive an email about the scheduled appointment.
nb: Velg dette alternativet om du vil la kundene dine endre sine egne bookinger.

en: Client Time:
nb: Klient Tid:

en: Close
nb: Lukk

en: Close forever
nb: Stenger:

en: Closed
nb: Stengt

en: Closes on:
nb: Stenger:

en: Comma (,)
nb: Komma

en: Company Email:
nb: Selskapsnavn

en: Company Phone:
nb: Firmastelefon

en: Company address
nb: Firma adresse

en: Company name
nb: Selskapsnavn

en: Company phone
nb: Firmastelefon

en: Company website
nb: Selskapets hjemmeside

en: Configure
nb: Bekreft

en: Configure their days off
nb: Konfigurer deres fridager

en: Configure their schedule
nb: Konfigurer planen deres

en: Configure their services
nb: Konfigurer deres tjenester

en: Configure their special days
nb: Konfigurer deres spesielle dager

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Congratulations
nb: Takk

en: Connect
nb: Koble

en: Content Text Color
nb: Tekstfarge

en: Continue
nb: Fortsett

en: Cost:
nb: Kostnad:

en: Coupon Limit Reached
nb: Kupong grense nådd

en: Coupon has been deleted
nb: Kupongen er slettet

en: Coupon has been saved
nb: Kupongen er lagret

en: Coupon has not been deleted
nb: Kupongen er ikke blitt slettet

en: Coupon usage limit must be at least 1
nb: Begrensning av kupongbruk må være minst 1

en: Coupons
nb: Kuponger

en: Coupons have been deleted
nb: Kuponger er slettet

en: Create
nb: Skape

en: Create Amelia Customers
nb: Velg kunder

en: Credit Card
nb: Kredittkort

en: Credit or debit card:
nb: Kreditt eller bankkort:

en: Currency
nb: Valuta

en: Current Password:
nb: Gjeldende passord:

en: Custom Address
nb: Egendefinert adresse

en: Custom Amount
nb: Tilpasset beløp

en: Custom Color
nb: Egendefinert farge

en: Customer
nb: Kunde

en: Customer Email
nb: Kundens e-post

en: Customer Information
nb: Kundenotat

en: Customer Panel Access Link
nb: Tilgangslink til kundepanel

en: Customer email
nb: Kunde -e -post

en: Customer first name
nb: Kundens fornavn

en: Customer full name
nb: Kundens fulle navn

en: Customer last name
nb: Kundens etternavn

en: Customer note
nb: Kundenotat

en: Customer phone
nb: Kunde telefon

en: Customize
nb: Tilpass

en: Customize SMS
nb: Tilpass SMS

en: Daily
nb: Hver dag

en: Date
nb: Dato

en: Date & Time Selection
nb: Dato og tid for arrangementet

en: Date & Time of the appointment
nb: Dato og tid for bookingen

en: Date & Time period of the event
nb: Dato og tid for arrangementet

en: Date & Time periods of the event with Google Meet join links
nb: Dato og tid for hendelsen med Zoom -koblinger

en: Date & Time periods of the event with Zoom join links
nb: Dato og tid for hendelsen med Zoom -koblinger

en: Date & Time periods of the event with Zoom start links
nb: Dato og tid for hendelsen med Zoom -startkoblinger

en: Date of the appointment
nb: Dato for booking

en: Date period of the event
nb: Datoperiode for arrangementet

en: Date periods of the event with Google Meet join links
nb: Datoperioder for arrangementet med Zoom -koblinger

en: Date periods of the event with Zoom join links
nb: Datoperioder for arrangementet med Zoom -koblinger

en: Date periods of the event with Zoom start links
nb: Datoperioder for arrangementet med Zoom -startkoblinger

en: Date:
nb: Dato:

en: Dates:
nb: Datoer:

en: Day
nb: Dag

en: Day Off
nb: Fridag

en: Days
nb: Dager

en: Days Off Settings
nb: Fridager innstilninger

en: Deactivate
nb: Deaktiver

en: Default Appointment Status
nb: Standard avtale status

en: Default Payment Method
nb: Standard betalingsmetode

en: Default Time Slot Step
nb: Standard trinn for tidsluke

en: Default page on back-end
nb: Standardside på baksiden

en: Default phone country code
nb: Standard landskode for telefon

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Event
nb: Slett hendelse

en: Delete following
nb: Slett følgende

en: Delete profile
nb: Slett profil

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description of the event that will be displayed in the Google Calendar.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
nb: Beskrivelse av hendelsen som skal vises i Google Kalender. <br/> Du finner tilgjengelige plassholdere på siden Varsler.

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Details
nb: Detaljer

en: Details Changed
nb: Detaljer

en: Disable this option if you want to translate these<br/>strings using the third party translation plugin.
nb: Deaktiver dette alternativet hvis du vil oversette disse <br/> strengene ved hjelp av tredjeparts oversettelsesplugin.

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Discount
nb: Rabatt

en: Discount (%)
nb: Rabatt (%)

en: Do you want to cancel following events?
nb: Vil du avbryte følgende hendelser?

en: Do you want to delete following canceled events?
nb: Vil du slette følgende avlyste hendelser?

en: Do you want to delete this appointment?
nb: Vil du slette denne bookingen?

en: Do you want to open following events?
nb: Vil du åpne følgende arrangementer?

en: Do you want to update following events?
nb: Vil du oppdatere følgende hendelser?

en: Dot-Comma
nb: Dot-komma

en: Drop file here or click to upload
nb: Slipp filen her eller klikk for å laste opp

en: Due
nb: Forfaller

en: Duration
nb: Varighet

en: Duration:
nb: Varighet:

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Appointment
nb: Rediger avtale

en: Edit Attendee
nb: Rediger deltaker

en: Edit Coupon
nb: Endre kupong

en: Edit Event
nb: Rediger hendelse

en: Edit Resource
nb: Endre Tjeneste

en: Edit Service
nb: Endre Tjeneste

en: Email
nb: E-post

en: Email Notifications
nb: E-postvarsler

en: Email already exists with different name. Please check your name.
nb: E-post finnes allerede med annet navn. Vennligst sjekk navnet ditt.

en: Email has been sent
nb: E-post sendt

en: Email has not been sent
nb: E -post ble ikke sendt

en: Email or Username
nb: E-post eller brukernavn

en: Email:
nb: E-post:

en: Employee
nb: Assistent

en: Employee Dialog
nb: Ansattes e -post

en: Employee Input Field
nb: Ansatt notat

en: Employee Price
nb: Ansatt notat

en: Employee email
nb: Ansattes e -post

en: Employee first name
nb: Ansattes fornavn

en: Employee full name
nb: Ansattes fulle navn

en: Employee last name
nb: Assistent etternavn

en: Employee name, email & phone
nb: Ansattes navn, e -post og telefon

en: Employee note
nb: Ansatt notat

en: Employee phone
nb: Assistent telefonnummer

en: Employee photo
nb: Ansattfoto

en: Employees
nb: Assistenter

en: Enable Auto-reply message
nb: Aktiver kundepanel

en: Enable Customer Panel
nb: Aktiver kundepanel

en: Enable Labels Settings
nb: Aktiver etikettinnstillinger

en: Enable WhatsApp Notifications
nb: E-postvarsler

en: Enable this option if you want to allow your customers to reschedule their own appointments.
nb: Velg dette alternativet om du vil la kundene dine endre sine egne bookinger.

en: Enable this option if you want to count resource quantity usage for each additional person added during the booking
nb: Velg dette alternativet om du vil la kundene dine endre sine egne bookinger.

en: Enabled
nb: Aktivert

en: End Time
nb: Sluttid

en: End date & time of the event
nb: Sluttdato og -tidspunkt for arrangementet

en: End date of the event
nb: Sluttdato for arrangementet

en: End time of the appointment
nb: Sluttid for bookingen

en: End time of the event
nb: Sluttid for arrangementet

en: Enter new payment amount
nb: Legg inn nytt betalingsbeløp

en: Enter your email
nb: Skriv inn e-post

en: Enter your password
nb: Skriv inn passord

en: Error
nb: Feil

en: Error Color
nb: Feil

en: Event
nb: Arrangement

en: Event Booked
nb: Arrangement bestilt

en: Event Canceled By Admin
nb: Arrangement avlyst av admin

en: Event Canceled By Attendee
nb: Arrangement avlyst av deltaker

en: Event Colors:
nb: Arrangementsfarger:

en: Event Date
nb: Arrangementdato

en: Event Day
nb: Arrangementdato

en: Event Description
nb: Hendelsesbeskrivelse

en: Event Details Changed
nb: Arrangement avlyst

en: Event Follow Up
nb: Oppfølging av arrangement

en: Event Gallery:
nb: Arrangementsgalleri:

en: Event Info
nb: Arrangementinfo

en: Event Next Day Reminder
nb: Arrangement neste dag påminnelse

en: Event Rescheduled
nb: Arrangementet er planlagt på nytt

en: Event Title
nb: Hendelsestittel

en: Event Type
nb: Hendelsestype

en: Event booking has been deleted
nb: Arrangementsbestilling ble slettet

en: Event booking has not been deleted
nb: Arrangementsbestilling ble ikke slettet

en: Event booking is unavailable
nb: Tidsspor er ikke tilgjengelig

en: Event description
nb: Hendelsesbeskrivelse

en: Event has been canceled
nb: Arrangementet er avlyst

en: Event has been deleted
nb: Hendelsen er slettet

en: Event has been opened
nb: Arrangementet er åpnet

en: Event has been saved
nb: Hendelsen er lagret

en: Event name
nb: Arrangementsnavn

en: Event price
nb: Arrangementspris

en: Event start date and time
nb: Velg dato og tid

en: Events
nb: Arrangementer

en: Every
nb: Hver

en: Every:
nb: Hver:

en: Export
nb: Eksporter

en: Extra:
nb: Ekstra:

en: Extras
nb: Ekstra tjenester

en: Extras Cost:
nb: Tillegstenester:

en: Extras Selection
nb: Beskrivelse

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Female
nb: Kvinne

en: Filter by Employee
nb: Hvilken som helst assistent

en: Filter by Location
nb: Velg beliggenhet

en: Finance
nb: Finansiering

en: Find Attendees
nb: Finn deltakere

en: Finish
nb: Fullfør

en: First
nb: Først

en: First Name
nb: Fornavn

en: First Name:
nb: Fornavn:

en: Forgot Password?
nb: Glemt passord?

en: Fourth
nb: Fjerde

en: Free
nb: Gratis

en: Friday
nb: fredag

en: From
nb: Fra

en: Gallery
nb: Galleri

en: General
nb: Generelt

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Google Calendar
nb: Google Kalender

en: Google Calendar Settings
nb: Innstillinger for Google Kalender

en: Google Map API Key
nb: Google Map API -nøkkel

en: Group appointment
nb: Gruppeavtale

en: Group appointment details
nb: Gruppeavtale

en: Group event details
nb: Hendelsesdetaljer

en: Heading
nb: Avventer

en: Heading Text Color
nb: Tekstfarge

en: Here you can define the maximum number of coupons for use for single customer. After the<br/>limit is reached for single customer, your coupon will become unavailable for that customer.
nb: Her kan du definere maksimalt antall kuponger for bruk for enkeltkunde. Etter at <br/> grensen er nådd for en enkelt kunde, blir kupongen din utilgjengelig for den kunden.

en: Here you can enable/disable On-Site payments for this service
nb: Her kan du aktivere / deaktivere betalinger på stedet for denne tjenesten

en: Here you can select which payment methods will be available.<br/>If you disable all payment methods,<br/>then the default payment method from general settings will be used.
nb: Her kan du velge hvilke betalingsmetoder som vil være tilgjengelige. <br/> Hvis du deaktiverer alle betalingsmetoder, <br/>, vil standard betalingsmetode fra generelle innstillinger bli brukt.

en: Here you need to define the number of coupons for use. After the<br/>limit is reached your coupon will become unavailable.
nb: Her må du definere antall kuponger som skal brukes. Etter at <br/> grensen er nådd, blir kupongen din utilgjengelig.

en: How many times?
nb: Hvor mange ganger?

en: If this is disabled, your front-end customers won't be able to book appointment with Pending status above the maximum capacity.<br/>Once the maximum capacity is reached appointment will close and time slot will become unavailable.
nb: Dersom dette er deaktivert, vil ikke kundene i fremtiden kunne bestille avtale med status "Venter" over maksimal kapasitet. <br/> Når den maksimale kapasiteten er nådd, avsluttes avtalen og tidsluken blir utilgjengelig.

en: If this is disabled, your front-end customers won't be able to submit a booking unless they fill in the minimum service capacity,<br/>but once they book for any capacity above minimum, the time slot will become unavailable for booking for others.<br/>If enabled, multiple customers will be able to book the same time slot, without having to fill in the minimum capacity.
nb: Dersom dette er deaktivert, vil ikke kundene dine kunne sende inn en bestilling med mindre de fyller ut minimum servicekapasitet, <br/> men når de har bestilt for kapasitet over minimum, vil tidsluken være utilgjengelig for bestilling for andre. <br/> Hvis dette er aktivert, vil flere kunder kunne bestille samme tidsluke, uten å måtte fylle ut minstekapasiteten.

en: If you are from a country where VAT or GST applies, a VAT/GST charge will be added to the transaction.
nb: Hvis du er fra et land hvor moms eller GST gjelder, vil en mva/GST -avgift legges til i transaksjonen.

en: Incorrect email or password
nb: Feil e-post eller passord

en: Initial Date & Time of the appointment
nb: Dato og tid for bookingen

en: Initial Date of the appointment
nb: Dato for booking

en: Initial End date & time of the event
nb: Sluttdato og -tidspunkt for arrangementet

en: Initial End date of the event
nb: Sluttdato for arrangementet

en: Initial End time of the appointment
nb: Sluttid for bookingen

en: Initial End time of the event
nb: Sluttid for arrangementet

en: Initial Start date & time of the event
nb: Startdato og klokkeslett for arrangementet

en: Initial Start date of the event
nb: Startdato for arrangementet

en: Initial Start time of the appointment
nb: Start tid for bookingen

en: Initial Start time of the event
nb: Starttid for arrangementet

en: Join Zoom Meeting
nb: Bli med i et Zoom møte

en: Last
nb: Siste

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Last Name:
nb: Etternavn:

en: Limit appointments per customer
nb: Bestillingspris

en: List
nb: Liste

en: Loading...
nb: Laster..

en: Local Time:
nb: Tid:

en: Location
nb: Sted

en: Location Input Field
nb: Stedsnavn

en: Location address
nb: Stedsadresse

en: Location description
nb: Stedsbeskrivelse

en: Location name
nb: Stedsnavn

en: Location phone
nb: Stedstelefon

en: Location:
nb: Plassering:

en: Locations
nb: Steder

en: Logout
nb: Log ut

en: Main Category Button
nb: Kategori navn

en: Male
nb: Mann

en: Maximum Capacity
nb: Maksimum kapasitet

en: Maximum Quantity
nb: Maksimum antall

en: Maximum Quantity:
nb: Maksimum antall:

en: Maximum Usage Per Customer
nb: Maksimal bruk per kunde

en: Maximum allowed spots
nb: Maksimalt tillatte plasser

en: Maximum bookings reached
nb: Maksimal kapasitet er nådd

en: Maximum capacity is reached
nb: Maksimal kapasitet er nådd

en: Meeting Agenda
nb: Møte agenda

en: Meeting Title
nb: Møtetittel

en: Message:
nb: Melding:

en: Minimum Capacity
nb: Minimum kapasitet

en: Minimum time required before booking
nb: Minimum tid som kreves før bestilling

en: Monday
nb: mandag

en: Month
nb: Måned

en: Monthly
nb: Hver måned

en: Months
nb: Måneder

en: Name
nb: Navn

en: Name Ascending
nb: Navn Stigende

en: Name Descending
nb: Navn synkende

en: Name:
nb: Navn:

en: Need Help
nb: Trenger hjelp

en: New
nb: Ny

en: New Appointment
nb: Ny booking

en: New Category
nb: Ny kategori

en: New Event
nb: Nytt arrangement

en: New Password:
nb: Nytt passord:

en: New Resource
nb: Ny tjeneste

en: New Service
nb: Ny tjeneste

en: New Space
nb: Ny tjeneste

en: Next
nb: Neste

en: No
nb: Nei

en: No appointments to display
nb: Ingen bookinger å vise

en: No results
nb: resultater

en: No results found...
nb: Ingen resultater funnet...

en: No, Cancel
nb: Avbryt

en: No, just this one
nb: Nei, bare denne

en: Note
nb: Notat

en: Note (Internal)
nb: Notat (internt)

en: Notification
nb: Varsling

en: Notification Language
nb: Varsling

en: Notification Template
nb: Varslingsmal

en: Notification has been saved
nb: Varsel er lagret

en: Notification has not been saved
nb: Varsel er ikke lagret

en: Notifications
nb: Varsler

en: Notify the attendee(s)
nb: Til kunde

en: Notify the customer
nb: Til kunde

en: Number of appointments with applied coupon is
nb: Antall avtaler med påført kupong er

en: Number of events
nb: Antall Personer

en: Number of packages
nb: Antall Personer

en: On Break
nb: Har pause

en: On-line
nb: På nett

en: On-site
nb: På siden

en: On:
nb: På:

en: Open
nb: Åpent

en: Open Event
nb: Åpent arrangement

en: Open following
nb: Åpne følgende

en: Opened
nb: Åpent

en: Opens on:
nb: Åpner:

en: Other
nb: Annet

en: Package Booking has been saved
nb: Betalingen er lagret

en: Package Capacity
nb: Kapasitet

en: Package Category
nb: Ny kategori

en: Package Duration
nb: Varighet

en: Package Location
nb: Sted

en: Paid
nb: Betalt

en: Password
nb: Passord

en: Password has been changed
nb: Passordet har blitt endret

en: Password must be longer than 3 characters
nb: Passordet må være lenger enn tre tegn

en: Password must have a length between 5 and 40 characters
nb: Passordet må ha en lengde mellom 5 og 40 tegn

en: Password must not contain whitespace
nb: Passordet kan ikkje inneholde et mellomrom

en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords do not match
nb: Passordene er ikke like

en: Past event
nb: Gjenta hendelsen

en: Pay
nb: Dag

en: Payment
nb: Betaling

en: Payment Amount
nb: Betalingsdato

en: Payment Details
nb: Betalingsinformasjon

en: Payment History
nb: Betalingshistorikk

en: Payment ID
nb: Betalings -ID

en: Payment ID:
nb: Betalings -ID:

en: Payment Method
nb: Betalingsinformasjon

en: Payment Method:
nb: Betalingsmetode:

en: Payment Summary
nb: Betalingshistorikk

en: Payment date
nb: Betalingsdato

en: Payment has been deleted
nb: Betalingen er slettet

en: Payment has been saved
nb: Betalingen er lagret

en: Payment has not been deleted
nb: Betalingen er ikke slettet

en: Payment link for PayPal
nb: Betalingshistorikk

en: Payment link for Razorpay
nb: Betalingshistorikk

en: Payments have been deleted
nb: Betalinger er slettet

en: Payments have not been deleted
nb: Betalinger er ikke slettet

en: Pending
nb: Avventer

en: Period
nb: Periode

en: Phone
nb: Telefon

en: Phone:
nb: Telefon:

en: Pick a date range
nb: Velg et datoområde

en: Pick date & time
nb: Velg dato og tid

en: Pick date & time:
nb: Velg dato og tid:

en: Placeholder Color
nb: Forhåndsinnstilte farger

en: Please Wait
nb: Vennligst vent

en: Please cancel the event first before deleting it.
nb: Avbryt arrangementet før du sletter det.

en: Please enter URL
nb: Vennligst skriv inn URL

en: Please enter a valid URL with protocol (http:// or https://)
nb: Skriv inn en gyldig URL med protokoll (http: // eller https: //)

en: Please enter a valid email address
nb: Vennligst oppgi en gyldig e-postadresse

en: Please enter a valid phone number
nb: Vennligst oppgi et gyldig telefonnummer

en: Please enter address
nb: Vennligst tast inn adressen

en: Please enter code
nb: Skriv inn kode

en: Please enter coupon
nb: Skriv inn kupongen

en: Please enter current password
nb: Vennligst skriv inn gjeldende passord

en: Please enter email
nb: Vennligst oppgi e-postadresse

en: Please enter email address
nb: Vennligst skriv inn e-postadressen

en: Please enter extra name
nb: Skriv inn ekstra navn

en: Please enter new password
nb: Vennligst skriv inn nytt passord

en: Please enter new password again
nb: Vennligst tast inn nytt passord igjen

en: Please enter password
nb: Skriv inn passord

en: Please enter phone number
nb: Angi telefonnummer

en: Please enter recipient email
nb: Vennligst skriv inn e-posten til mottakeren

en: Please enter recipient phone
nb: Angi mottakertelefonen

en: Please enter the name of the resource
nb: Angi telefonnummer

en: Please select
nb: Vennligst velg

en: Please select category
nb: Velg kategori

en: Please select date
nb: Vennligst velg dato

en: Please select duration
nb: Velg varighet

en: Please select email template
nb: Velg e -postmal

en: Please select select at least one employee
nb: Velg minst en assistent

en: Please select service
nb: Velg tjeneste

en: Please select time
nb: Vennligst velg tid

en: Please upload the file
nb: Last opp filen

en: Plugin Activation Error
nb: App aktiverings feil

en: Plugin has been activated
nb: Appen har blitt aktivert

en: Plugin has been deactivated
nb: Appen har blitt deaktivert

en: Popup Heading
nb: Avventer

en: Prepared
nb: Forberedt

en: Preset Colors
nb: Forhåndsinnstilte farger

en: Price
nb: Pris

en: Price Ascending
nb: Pris stigende

en: Price Descending
nb: Pris synkende

en: Price:
nb: Pris:

en: Pricing
nb: Pris

en: Profile deleted
nb: Profil slettet

en: Qty:
nb: Antall:

en: Quantity
nb: Maksimum antall

en: Queued
nb: I kø

en: Re-type New Password:
nb: Skriv nytt passord på nytt:

en: Recharge
nb: Fyll på

en: Recharge Balance
nb: Fyll på saldo

en: Recharge Custom Amount
nb: Fyll på egendefinert verdi

en: Recipient Email
nb: Mottaker e-post

en: Recipient Phone
nb: Mottakertelefon

en: Recurring
nb: Gjentakende

en: Recurring Appointments
nb: Booking for flere dager

en: Recurring Appointments:
nb: Booking for flere dager:

en: Recurring appointments details
nb: Gjentakende booking detaljer

en: Recurring:
nb: Tilbakevendende:

en: Refresh
nb: Last inn på nytt

en: Rejected
nb: Avvist

en: Remove Attendee
nb: Fjern deltaker

en: Remove Selected
nb: Fjern valgte

en: Repeat Event
nb: Gjenta hendelsen

en: Repeat this appointment
nb: Ønsker du å booke flere dager?

en: Repeat:
nb: Gjenta:

en: Required
nb: Nødvendig

en: Requires Scheduling Setup
nb: Krever planlegging

en: Reschedule
nb: Planlegg på nytt

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Reset Password
nb: Tilbakestill passord

en: Resource has been deleted
nb: Kupongen er slettet

en: Resource has been saved
nb: Kupongen er lagret

en: Resource has not been deleted
nb: Kupongen er ikke blitt slettet

en: Resource is hidden
nb: Kupongen din er skjult

en: Resources have been deleted
nb: Kuponger er slettet

en: Resources have not been deleted
nb: Deltagerne er ikke slettet

en: SMS has been sent
nb: SMS ble sendt

en: SMS has not been sent
nb: SMS ble ikke sendt

en: Saturday
nb: lørdag

en: Save
nb: Lagre

en: Schedule
nb: Timeplan

en: Scheduled After Appointment
nb: Planlagt etter avtale

en: Scheduled For
nb: Planlagt

en: Scheduled For Before Appointment
nb: Planlagt for avtale

en: Search
nb: Søk

en: Search Events...
nb: Søk hendelser ...

en: Search Resources...
nb: Søk hendelser ...

en: Search for Customers, Employees, Services...
nb: Søk etter kunder, ansatte, tjenester ...

en: Search for a Resource...
nb: Søk hendelser ...

en: Search...
nb: Søk...

en: Second
nb: Andre

en: Section
nb: Beskrivelse

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Segments:
nb: Segmenter:

en: Select
nb: Velg

en: Select Address
nb: Velg Adresse

en: Select All Events
nb: Velg Alle arrangementer

en: Select All Packages
nb: Velg Alle arrangementer

en: Select All Service
nb: Velg alle tjenester

en: Select Calendar
nb: Velg kalender

en: Select Customer
nb: Velg kunder

en: Select Delimiter
nb: Velg Avgrenser

en: Select Location
nb: Velg beliggenhet

en: Select Payment Method for link
nb: Standard betalingsmetode

en: Select Service
nb: Velg tjeneste

en: Select Service Category
nb: Velg tjeneste kategori

en: Select Time
nb: Velg tid

en: Select Zoom User
nb: Velg Zoom bruker

en: Select date and time
nb: Velg dato og tid

en: Select the events for which the coupon can be used.
nb: Velg hendelsene som kupongen kan brukes til.

en: Select the packages for which the coupon can be used.
nb: Velg tjenestene som kupongen kan brukes til.

en: Select the services for which the coupon can be used.
nb: Velg tjenestene som kupongen kan brukes til.

en: Selected Customers
nb: Velg kunder

en: Semicolon (;)
nb: Semikolon (;)

en: Service
nb: Tjeneste

en: Service Badge
nb: Tjenestenavn

en: Service Capacity
nb: Velg kategori

en: Service Category
nb: Velg kategori

en: Service Duration
nb: Tjenestevarighet

en: Service Location
nb: Tjenestevarighet

en: Service Price
nb: Tjeneste pris

en: Service description
nb: Tjenestebeskrivelse

en: Service duration
nb: Tjenestevarighet

en: Service name
nb: Tjenestenavn

en: Service or Event description
nb: Tjeneste eller hendelsesbeskrivelse

en: Service or Event name
nb: Tjeneste- eller hendelsesnavn

en: Service price
nb: Tjenestepris

en: Services
nb: Tjenester

en: Services Overview
nb: Tjenestepris

en: Set Password
nb: Set passord

en: Set up Services view
nb: Velg tjeneste

en: Settings has been saved
nb: Innstillingene er lagret

en: Show Add To Calendar option to customers
nb: Vis alternativet "Legg til i kalender" til kunder

en: Show event on site
nb: Vis arrangement på stedet

en: Show from date
nb: Vis fra dato

en: Showing
nb: Viser

en: Sign In
nb: Logg inn

en: Sign Up
nb: Registrer deg

en: Some services/events have all payment methods disabled. This means that default payment method will be used for those services/events.
nb: Noen tjenester / arrangementer har alle betalingsmetoder deaktivert. Dette betyr at standard betalingsmetode vil bli brukt for disse tjenestene / hendelsene.

en: Sorry, there was an error creating a payment link. Please try again later.
nb: Beklager, det oppsto en feil under behandlingen av betalingen din. Prøv igjen senere.

en: Sorry, there was an error processing your payment. Please try again later.
nb: Beklager, det oppsto en feil under behandlingen av betalingen din. Prøv igjen senere.

en: Sorry, there was an error while adding booking to WooCommerce cart.
nb: Beklager, det oppsto en feil da booking ble lagt til i WooCommerce -handlekurven.

en: Sort
nb: Sorter

en: Specific Date
nb: Spesifikk dato

en: Spot
nb: Steder:

en: Spots capacity
nb: Kapasitet

en: Spots:
nb: Steder:

en: Staff
nb: Personale

en: Start Time
nb: Starttid

en: Start Zoom Meeting
nb: Start Zoom møte

en: Start by clicking the Add Resource button
nb: Start med å klikke på Ny hendelse -knappen

en: Start by clicking the New Event button
nb: Start med å klikke på Ny hendelse -knappen

en: Start date & time of the event
nb: Startdato og klokkeslett for arrangementet

en: Start date of the event
nb: Startdato for arrangementet

en: Start time of the appointment
nb: Start tid for bookingen

en: Start time of the event
nb: Starttid for arrangementet

en: Subject
nb: Emne

en: Subtotal
nb: Delsum

en: Subtotal:
nb: Delsum:

en: Success
nb: Suksess

en: Success Color
nb: Suksess

en: Suggest customers to add an appointment to their calendar<br/>when booking is finalized.
nb: Foreslå kunder å legge til en avtale i kalenderen sin <br/> når bestillingen er ferdig.

en: Sum of payments
nb: Sum av betalinger

en: Sunday
nb: søndag

en: Support Heading:
nb: Avventer

en: Tags
nb: Etikketer

en: Text
nb: Tekst

en: Text Area
nb: Tekstområde

en: Text Color
nb: Tekstfarge

en: Text Color on Background
nb: Tekstfarge på bakgrunnen

en: Text:
nb: Tekst:

en: Thank you! Your booking is completed and now is pending confirmation.
nb: Takk skal du ha! Booking er fullført og venter nå på bekreftelse.

en: Thank you! Your booking is completed.
nb: Din booking er fullført.

en: The Time Slot Step you define here will be applied<br/>for all time slots in the plugin.
nb: Tidsluke -trinnet du definerer her, blir brukt <br/> for alle tidsluker i pluginet.

en: The coupon you entered is not valid
nb: Kupongen du skrev inn er ikke gyldig

en: The purchase code is invalid or it has expired
nb: Kjøpskoden er ugyldig eller den er utløpt

en: There are no SMS messages...
nb: Det er ingen SMS -meldinger ...

en: There are no attendees yet...
nb: Det er ingen deltakere ennå ...

en: There are no results...
nb: Ingen søkeresultat...

en: There is already an appointment for this employee in selected time period
nb: Det er allerede en avtale for denne ansatte i valgt tidsperiode

en: Third
nb: Tredje

en: This coupon is not valid anymore
nb: Denne kupongen er ikke lenger gyldig

en: This email address is already being used
nb: Denne e-postadressen brukes allerede

en: This file is forbidden for upload
nb: Denne filen er forbudt for opplasting

en: This is recurring event
nb: Dette er en gjentagende hendelse

en: This payment cannot be completed
nb: Denne betalingen kunne ikke fullføres

en: This payment cannot be completed and your account has not been charged
nb: Denne betalingen kunne ikke fullføres, kontoen din ble ikke belastet

en: This service does not have any extras
nb: Denne tjenesten har ingen tillegg

en: This will change the time of the appointment. Continue?
nb: Dette vil endre tidspunktet for avtalen. Fortsette?

en: Thursday
nb: torsdag

en: Time
nb: Tid

en: Time frame
nb: Ganger brukt

en: Time slot is unavailable
nb: Tidsspor er ikke tilgjengelig

en: Time(s):
nb: Ganger:

en: Time:
nb: Tid:

en: Timeline
nb: Tidslinje

en: Times Used
nb: Ganger brukt

en: Title of the event that will be displayed in the Google Calendar.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
nb: Tittelen på hendelsen som vises i Google Kalender. <br/> Du finner tilgjengelige plassholdere på varslingssiden.

en: Title of the meeting that will be displayed in the Zoom.<br/>You can find available placeholders on the Notifications page.
nb: Tittel på møtet som vises i zoomen. <br/> Du finner tilgjengelige plassholdere på varslingssiden.

en: To
nb: Til

en: To Customer
nb: Til kunde

en: To Employee
nb: Til assistent

en: To be able to send test SMS please recharge your balance.
nb: For å kunne sende test -SMS, lad opp saldoen din.

en: Today
nb: I dag

en: Tomorrow
nb: I morgen

en: Total
nb: Totalt

en: Total Cost:
nb: Totalt:

en: Total Number of Appointments
nb: Totalt antall personer:

en: Total Number of Packages
nb: Antall Personer

en: Total Number of Services
nb: Totalt antall personer:

en: Tuesday
nb: tirsdag

en: Unable to retrieve payments results
nb: Kan ikke hente ut betalingsresultater

en: Unable to retrieve pricing
nb: Kan ikke hente priser

en: Unfortunately a server error occurred and your email was not sent.
nb: Dessverre skjedde det ein serverfeil, og e-postadressen din ble ikke sendt.

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Until when?
nb: Til når?

en: Until:
nb: Frem til:

en: Update following
nb: Oppdatering følger

en: Usage Limit
nb: Bruksgrense

en: Use these settings to define plugin general settings and default settings for your services and appointments
nb: Bruk disse innstillingene til å definere plugin -generelle innstillinger og standardinnstillinger for dine tjenester og avtaler

en: Use these settings to set company working hours and days off which will be applied for every employee
nb: Bruk disse innstillingene til å angi selskapets arbeidstid og fridager som skal gjelde for hver ansatt

en: Use this setting to activate the plugin code so you can have access to auto updates of Amelia
nb: Bruk denne innstillingen for å aktivere app-koden slik at du kan få tilgang til autooppdateringer av Amelia

en: Used
nb: Brukt

en: Used Coupon
nb: Brukt kupong

en: Used coupon
nb: Brukt kupong

en: User Profile
nb: Brukerprofil

en: User:
nb: Bruker:

en: View
nb: Vis

en: View All
nb: Vis

en: View Employees
nb: Assistenter

en: View Less Packages
nb: Vis melding

en: View Message
nb: Vis melding

en: View More Packages
nb: Vis melding

en: View Profile
nb: Vis profil

en: View less
nb: Vis melding

en: View more
nb: Assistenter

en: View pricing for:
nb: Vis pris for:

en: Waiting for payment
nb: Venter på betaling

en: Wednesday
nb: onsdag

en: Week
nb: Veke

en: Weekly
nb: Hver uke

en: Weeks
nb: Uker

en: Working Hours & Days Off
nb: Arbeidstid og ledige dager

en: Yearly
nb: Hvert år

en: Yes
nb: Ja

en: Yes, Reset
nb: Tilbakestill

en: Yes, Sure!
nb: Tilbakestill

en: You can edit or delete each appointment
nb: Du kan redigere eller slette hver booking

en: You can use this coupon for next booking:
nb: Du kan bruke denne kupongen for neste bestilling:

en: You don't have any categories here yet...
nb: Du har ingen kategorier her ennå ...

en: You don't have any employees here yet...
nb: Du har ingen assistenter enda…

en: You don't have any events here yet...
nb: Du har ingen arrangementer her ennå ...

en: You don't have any resources yet...
nb: Du har enda ingen tjenester her...

en: You don't have any services here yet...
nb: Du har enda ingen tjenester her...

en: You have already booked this appointment
nb: Du har allerede bestilt denne bookingen

en: You have disabled all available payment methods. This means that default payment method from general settings will be used.
nb: Du har deaktivert alle tilgjengelige betalingsmetoder. Dette betyr at standard betalingsmetode fra generelle innstillinger blir brukt.

en: You have entered an incorrect email
nb: Du har skrevet inn en feil e-postadresse

en: You have entered an incorrect password
nb: Du har tastet inn et feil passord

en: You have reached maximum number of registered domains
nb: Du har nådd maksimalt antall registrerte domener

en: Your Coupon is active
nb: Kupongen din er aktiv

en: Your Coupon is hidden
nb: Kupongen din er skjult

en: Your card number is incomplete
nb: Kortnummeret ditt er ufullstendig

en: Your card number is invalid
nb: Kortnummeret ditt er ugyldig

en: Your card's expiration date is incomplete
nb: Utløpsdatoen for kortet ditt er ufullstendig

en: Your card's expiration year is in the past
nb: Utløpsåret for kortet ditt er i fortiden

en: Your card's security code is incomplete
nb: Sikkerhetskoden til kortet ditt er ufullstendig

en: Your password has been reset successfully
nb: Passordet ditt er nullstilt

en: Your postal code is incomplete
nb: Postnummeret ditt er ufullstendig

en: Zoom Join Link (Participants)
nb: Zoom link (deltakere)

en: Zoom Settings
nb: Zoominnstillinger

en: Zoom Start Link (Host)
nb: Zoom link (arrangør)

en: Zoom User
nb: Zoom bruker

en: at
nb: kl.

en: coupons
nb: kuponger

en: employee
nb: assistent

en: example@mail.com
nb: eksempel@domene.no

en: from
nb: fra

en: messages
nb: meldinger

en: of
nb: av

en: on
nb: på

en: out of
nb: ut av

en: payments
nb: betalinger

en: results
nb: resultater

en: service
nb: tjeneste

en: services
nb: tjenester

en: to
nb: til

en: until
nb: frem til
